NOVÁ RADNICE A NÁMĚSTÍ OSTRAVICE

Současné vedení obce Ostravice, schválilo dne 15.6.2015 záměr vybudování nové radnice v bývalé administrativní budově a kotelně na pile, jak vidno z přiloženého obrázku o náměstí tehdy nebyla řeč.

Vedení obce k tomu předložilo nabídku na 60-ti miliónový úvěr.

PROTI plánu vedení obce takto enormně zadlužit naší obec a budoucí generace jsme zorganizovali PETICI ZDE.

Dne 14.12.2015 schválilo zastupitelstvo usnesení 27/10 jehož předmětem je záměr jednat s společností Ridera reality a.s. o vybudování nové radnice v areálu pily  podle již zhotoveného projektu.

Na Ostravici pod současným vedení probíhá přinejmenším zvláštní situace. Obec Ostravice do dnešního dne (4.9.2018) nevlastní na pile ani jeden metr čtvereční a zastupitelstvu obce nebyl předložen ani návrh odkupu potřebných pozemků.

Vedení obce ale přesto hovoří, bez toho aniž by se konala VEŘEJNÁ DISKUZE, o miliónových investicích do radnice a dokonce do náměstí o velikosti 5000 m2.

Video TV Polar – Starosti starostů reportáž. 5.května 2016

Video TV Polar – reportáž 7.června 2018

Starostou obce bylo v reportáži 7. června 2018 sděleno, „začneme se zabývat realizací projektových dokumentací“. Redaktor doplňuje, že „obec by tak postavila samotné náměstí a novou radnici, záměr ale musí ještě schválit zastupitelstvo obce“.

MYSLÍME SI, že nejdříve by mělo rozhodnout zastupitelstvo o záměru a pak by se mělo dát do pohybu projektování. Již jen proto aby se neutrácelo za projekty, které třeba nebudou schváleny.

Jak vidno z poslední studie (náměstí 5000 m2), obec neznámo kým rozhodla, že opustí svou myšlenku vybudovat pouze radnici, dle svého projektu.

Současné vedení obce veřejně prohlašuje, že je nakloněna myšlence budovat na pile radnici i náměstí. Přičemž v minulosti stejné vedení obce rozhodlo (schválením územního plánu) o centru obce na dolní Ostravici. Bude mít tedy Ostravice dvě centra? MYSLÍME SI, že by se tyto podrobnosti měly VEŘEJNĚ DISKUTOVAT, zatím se ale NIC neděje.

Obec již jeden projekt vlastní (budova na místě současné radnice), za tento projekt obec zaplatila 500 tis Kč. Projekt ke stažení ZDE.

Dlouhodobě se tomuto tématu věnujeme v občasníku Ostravičan.

Jsme pro využití stávajícího potenciálu budov bez extrémního zadlužování obce.

ZA PŘISPĚNÍ DOTACÍ NOVOU RADNICI ANO ALE NÁMĚSTÍ ?

POTŘEBUJE OBEC OSTRAVICE NÁMĚSTÍ ?

My si myslíme, že ne a pokud si někdo myslí, že ano, tak o tom pojďme veřejně diskutovat, zatím se tak totiž nestalo.